× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Gry Kino Przepisy Rekordy
×

Wyszukaj artykuł

Ośrodek Walter

Region:Mazury

Pisz

Jabłoń 2

150 zł

za Dobę


Kontakt

tel.: 604 280 333

Ocena: Brak

Udogodnienia:

Opis obiektu:

Trzy kilometry od Pisza, we wschodniej części Puszczy Piskiej, jest przepiękne jezioro rynnowe Brzozolasek . Jezioro ma długość około 4 km, szerokość 1,1 kilometra, głębokość 18 m. i pow. 1,6 km2 . To jedno z piękniejszych mazurskich jezior. Na wschodnim brzegu jeziora na powierzchni niecałego hektara jest usytuowany ośrodek Walter.  Jest to osiem domków typu Mikołajki.

Teren jest ogrodzony i całkowicie bezpieczny. To wspaniałe miejsce dla rodzin, rodziców czy dziadków z małymi dziećmi, dla których zrobiliśmy mały placyk zabaw z piaskownicą i huśtawką. Można przyjeżdżać z namiotami i przyczepami kempingowymi. Pole namiotowe ma oddzielne WC z prysznicem, jest tablica z gniazdami prądu dla przyczep. Mile widziane są także zwierzęta domowe pod warunkiem, że nie zagrażają innym użytkownikom i posiadają aktualne szczepienie.

Ośrodek posiada własny pomost oraz sprzęt do pływania, w tym łodzie wędkarskie. Przy pomoście jest mała plaża dla dzieci, dorośli mogą się kąpać 50 m dalej na wydzielonym kąpielisku.

Na terenie ośrodka nie ma możliwości skorzystania z usług gastronomii, ewentualnie można wybrać się do sąsiedniego ośrodka, gdzie znajduje się restauracja. Dobre wyposażenie kuchni i możliwość rozpalenia grilla sprawia, że przygotowywanie posiłków we własnym zakresie nie jest kłopotliwe. Rekompensuje tę małą niedogodność wspólne spędzanie czasu przy grillu czy ognisku, które można u nas rozpalać w wydzielonym miejscu nad samym jeziorem .

Z Ośrodka wychodzi się bezpośrednio do Puszczy Piskiej. Jeden z niewielu zakątków kraju w którym można spotkać sarnę, jelonka, łosia, wilka, dzika, czy bobra, żurawia, kormorana i łabędzie, które codziennie odwiedzają pomost naszego ośrodka. Wszystkie praktycznie gatunki grzybów chociaż najwięcej znajduje się podgrzybków, prawdziwków, koźlaków i opieńków. Jezioro jest zasobne w ryby, a najwięcej jest płoci, okoni, leszczy, linów, szczupaków i węgorzy. Co roku jest dodatkowo zarybiane, kilka lat temu były wpuszczone sumy .

Na jeziorze obowiązuje strefa ciszy. Jeżeli lubicie spokój, ciszę, długie spacery po lesie, jazdę terenową na rowerze, znajdujecie przyjemność w obcowaniu z przyrodą, wędkujecie, zbieracie grzyby, to zapraszamy na wypoczynek na Mazurach w ośrodku Walter.

Ośrodek jest czynny zawsze od weekendu majowego do końca września.