× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Gry Kino Przepisy Rekordy
×

Wyszukaj artykuł

    Noclegi | Hotele | Domki | Pokoje | Apartamenty | Augustów

  • Filtry

  • Augustów

Oferty standardowe

U Prezesa

ul. Nadrzeczna 19,
Augustów

40 zł

za Osobę

Ocena: Brak

MB Pensjonat Augustów

ul. Spacerowa 4,
Augustów

135 zł

za Dobę

Ocena: Brak

To liczące 30 tysięcy mieszkańców miasto otoczone Puszczą Augustowską. Usytuowane jest w zachodniej części Równiny Augustowskiej na Pojezierzu Litewskim, nad brzegiem rzeki Netta. Administracyjnie jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej i powiatu augustowskiego, leżacego w województwie Podlaskim. Augustów leży na terenie Zielonych Płuc Polski, zaś w jego granicach znajduje się rezerwat przyrody Brzozowy Grąd oraz część rezerwatu Stara Ruda. Na terenie miasta znajdziemy wiele ciekawych obiektów w tym wpisany do rejestru zabytków urbanistyczny układ miasta z XIV - XIX wieku. Najważniejszym zabytkowym budynkiem jest jednak Kanał Augustowski z XIX wieku, z oryginalnymi śluzami Przewięź i Swoboda. Wokół Augustowa pełno jest pereł krajobrazowych oraz jezior, które stanowią znakomity punkt do uprawiania turystyki wodnej.

Noclegi Augustów 

Augustów to miasto nakierunkowane turystycznie. Zarówno w samej aglomeracji jak i bliskiej okolicy znajdziemy wiele baz noclegowych w postaci hoteli, pensjonatów, domów wczasowych i ośrodków wypoczynkowych, kwater prywatnych i pól kempingowych czynnych w sezonie letnim. Liczba turystów zwiększa się każdego roku, lecz odpowiednio wcześniejsze zaplanowanie pobytu z wykorzystaniem Internetowej Bazy Noclegowej pozwoli nam uniknąć rozczarowań i zaskoczenia spowodowanego podwyższoną w sezonie ceną.